Екологія

Як пройти маршрут гарно по відношенню до оточуючого простору, в гостях у якого ми знаходимося? Відповідь проста – потрібно зробити так, щоб не залишилося ніяких слідів нашого перебування.

  1. Не рубати живий ліс, – мокрі дрова погано горять, сильно димлять, і розпалити з них багаття вкрай важко. Сухі ж дрова можна знайти навіть після дощу, це засохлі гілки, які знаходяться на деревах (особливо соснові, у сосен з віком відмирають нижні гілки, які дуже легко зрубати, і вони відмінно горять 🙂 Коли ви залишаєте стоянку, і багаття стає Вам не потрібним, обов’язково загасіть його, краще залити водою. Не погашених багаття веде до лісових пожеж!
  2. Не залишати після себе сміття – на маршруті та стоянці.
  3. Не беріть із собою продукти у скляній тарі. Скло – один з найстрашніших забруднювачів лісу, – воно буде лежати вічно, ризикуючи бути розбитим і поранити проходячих. Ще один факт: цикл повного розкладання тоненького харчового поліетиленового пакетика обчислюється кількома сотнями років.
  4. Безпосередньо перед відходом зі стоянки огляньте її, зберіть все випадкове сміття і спаліть його. Цей огляд, часто допомагає виявити забуті кимось дрібні речі (наприклад ложку – ну що, скажіть, робити без ложки під час обіду, коли всі навколо так смачно їдять? :). До речі, консервні банки, не горять. Але розплющити їх і кинути у вогонь потрібно. Після того, як температура знищить антикорозійне покриття, вологість “з’їсть” банку за кілька років.
  5. Не відзначайте своє перебування в красивих місцях висіченням написів “Тут був Я” на скелях і деревах, або зав’язуванням на гілках дерев різнокольорових клаптиків і поліетиленових мішечків. Практика показала, що даний ритуал ніяк не впливає на Ваше майбутнє повернення в те ж місце. А ось виглядають наслідки таких дій дуже сумно. Краще, витратити цей час на те, щоб вибрати вдалий ракурс і зробити кілька хороших фотографій, які стануть чудовим підтвердженням Вашої особистої присутності в тому чи іншому місці.