Правила безпечної поведінки на льоду

При переході по льоду необхідно користуватися обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, а за їх відсутності, перш ніж рухатись по льоду, слід намітити маршрут та переконатись у міцності льоду за допомогою палиці. Якщо лід неміцний, необхідно припинити рух і повертатись по своїх слідах, роблячи перші кроки без відриву ніг від поверхні льоду.
Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг. Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу.

Особливу обережність необхідно проявляти в місцях, де швидка течія, джерела, виступають на поверхню кущі, трава, впадають у водойму струмки і вливаються теплі стічні води промислових підприємств, ведеться заготівля льоду тощо Безпечним для переходу пішохода є лід з зеленуватим відтінком і товщиною не менше 7 сантиметрів.

При переході по льоду необхідно слідувати один за одним на відстані 5-6 метрів і бути готовим надати негайну допомогу йде попереду. Перевезення малогабаритних, але важких вантажів проводиться на санях або інших пристосуваннях з можливо більшою площею опори на поверхню льоду.

Користуватися майданчиками для катання на ковзанах на водоймах дозволяється тільки після ретельної перевірки міцності льоду. Товщина льоду повинна бути не менше 12 сантиметрів, а при масовому катанні – не менше 25 сантиметрів.

При переході водойми по льоду на лижах рекомендується користуватися прокладеної лижень, а при її відсутності перш ніж рухатися по цілині, слід відстебнути кріплення лиж та зняти петлі лижних палиць з кистей рук. Якщо є рюкзак або ранець, необхідно їх узяти на одне плече. Відстань між лижниками повинна бути 5-6 метрів. Під час руху по льоду лижник, що йде першим, ударами палиць перевіряє міцність льоду і стежить за його характером.

На льодових переправах КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  1. Пробивати лунки для рибної ловлі та інших цілей.
  2. Перехід і проїзд у необгороджених і неохоронюваних місцях.